TÜİK önünde eylem: Boş tencere iktidar düşürür

Ankara’da hareketli dakikalar… Demokrat Parti Bayan Kolları ve Ankara Vilayet Başkanlığı üyeleri TÜİK önünde tencere ve tavalı hareket yapıp ‘’Boş tencere iktidar düşürür” dedi.

Türkiye İstatistik Kurumu binası önünde toplanan küme ismine bir konuşma yapan DP Ankara il Başkanı Erkin Delikanlı, “Devlet evvelce bir açıklama yapınca herkes inanırdı. Bunlar devlete inancı bitirdiler. TÜİK Pinokyo üzere. Burunları uzadı, 2 karışa çıktı, ne derlerse desinler kimse inanmıyor. TÜİK olmuş Türkiye İllüzyon Kurumu. TÜİK olmuş Tayyip Erdoğan’ı Üzmeyen İllüzyon Kurumu” dedi.

DP’li bayanlar TÜİK’in enflasyonu kasıtlı olarak olduğundan düşük gösterdiğini savunarak ellerindeki tencere tavaları çalarken, Delikanlı da şunları söyledi:

MİLLETİN RIZKINI ALIYORLAR

– 3 Ocak’ ta yeniden enflasyon sayılarını açıklayacaklar. Yeniden palavraya sığınacaklar. Zira emekliye, çalışana, memura artırım vakti geldi. Palavra söyleyecekler ki milyonlarca beşere daha az maaş artışı yapılsın. Bu düpedüz milletin cebine elini daldırıp rızkını elinden almaktır. Bunlar hem yalancı hem hırsız. Milletin boğazında, kalan iki lokma ekmeğe göz diktiler. Emekçiye, memura taban fiyatlı üzere en az yüzde 54 artırım verin. Emekliye o da yetmez yüzde 100 verin.

SIRA AKP’YE GELDİ

– Ulusal iktisat programı diye Türkiye’nin altını üstüne getirdiniz. İğneden ipliğe her şeyin fiyatı üçe katlandı. Mutfaklar yanıyor. Tencerelerde aş değil keder kaynıyor. Sizin tuzunuz kuru. 30 Aralık Cuma akşamı da saat 21.00′ de tencerelerle, pencerelere çıkacağız. Merhum Demirtel’in dediği üzere boş tencerenin götüremeyeceği iktidar yoktur. Sıra AKP’ye geldi. Onlar da boş tencerenin hesabını verecek. Boş tencerelerini alıp gidecekler. Seçim sandığında millet ellerine boş tencere verip, güle güle diyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir