POLİS DENETİMİ SIRASINDA OTOBÜSE BİNEN KÖPEK, YARIM SAAT RÖTAR YAPTIRDI

DÜZCE’de, polisin emniyet kemeri kontrolü ve bilgilendirme yapmak için durdurduğu bir yolcu otobüsüne, esnaf tarafından beslenen köpek binip yolcu koltuğuna oturdu. Otobüs, yarım saatlik gayret sonucu şirin köpeğin indirilmesiyle yoluna devam edebildi.

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü grupları, Ramazan Bayramı tatili öncesinde kontrollerini artırdı. Takımlar, Düzce Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde tatil için yola çıkacak olan yolculara emniyet kemeri uyarısı yaptı. Uygulama kapsamında durdurulan yolcu otobüslerindeki yolculara ve şoförlere emniyet kemerinin kıymeti anlatılırken, çocuklara da armağanlar verildi.

KOLTUĞA OTURDU, BAŞINI CAMA YASLAYIP DIŞARIYI SEYRETTİ

Uygulamada bir otobüs, kontrol kapsamında durdurulduğu sırada, otogar civarında esnafın beslediği bir sokak köpeği açık olan kapıdan otobüse binip yolcu koltuğuna oturdu. Takımlar ve yolcular köpeği indirmek için efor harcadı. Lakin köpek hırlayarak karşılık verdi ve yanına kimseyi yaklaştırmadı. Yolcu koltuğuna oturarak başını cama yaslayıp dışarıyı izleyen köpek, daha sonra otogarda çalışan bir vatandaşın uzattığı içinde kaşar olan bir sandviçi görünce otobüsten indi. Sempatik köpeğin inadı sebebiyle Düzce-İstanbul seferini yapan otobüs yaklaşık yarım saat rötar yaptı. Köpeğin inmesiyle otobüs yoluna devam etti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir