Lig tarihinde bir ilk! Dünya devi Chelsea, stadında iftar programı düzenledi

İngiltere’nin en büyük futbol kadrolarından Chelsea, Premier Lig tarihinde bir unsur imza atarak, Stamford Bridge Stadı’nda iftar programına mesken sahipliği yaptı.

STATTA BİRİNCİ DEFA TOPLU İFTAR VERİLDİ

“Ramazan Çadırı Projesi” tarafından ülkede klasik hale getirilen “Açık İftar” aktiflikleri kapsamında, Chelsea‘nin başşehir Londra’daki stadında birinci sefer toplu iftar verildi. Ramazan ayında insanları bir ortaya getirmeyi amaçlayan ve ödüllü bir hayır kurumu olan “Ramazan Çadırı Projesi” iş birliğinde gerçekleştirilen aktiflik, yüzlerce kişiyi iftar programında buluşturdu. Chelsea‘nin stadında yapılan bu tertiple, birinci kere bir İngiltere Premier Lig ekibinin stadında iftar verilmiş oldu. Etkinliğe Chelsea Vakfı Başkanı Simon Taylor, Chelsea’nin birinci siyahi oyuncusu Paul Canoville ve Chelsea İdare Heyetinden Lord Daniel Finkelstein da katıldı.

“RAMAZAN İNSANLARI BİRLEŞTİRİR”

Ramazan Çadırı Projesi’nin kurucusu Omar Salha, iftar programında AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu akşam Chelsea Futbol Kulübü Vakfı ile iş birliği içerisinde bir Premier Lig stadyumu olan Stamford Bridge’de birinci kere açık iftar aktifliği düzenlediklerini belirtti.

Omar Salha, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Yerel toplumdan her yaştan, farklı inançlardan ve rastgele bir inanca mensup olmayanları, farklı toplulukları bir ortaya getirerek ramazan hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlıyoruz. Futbol insanları birleştirir ancak tıpkı vakitte ramazan da insanları birleştirir ve Açık İftar tertibi yabancıları dostlara dönüştürür.”

“DİNİ MÜSAMAHAYI TEŞVİK ETME ÇALIŞMALARIMIZIN KIYMETLİ BİR YÖNÜ”

Chelsea Kulübü, 14 Mart’ta yaptığı açıklamada, Stamford Bridge Stadı’nda birinci sefer iftar programı düzenleyeceğini duyurmuştu. Chelsea Vakfı Başkanı Simon Taylor da bu tertibi yapan ilk Premier Lig kulübü olmaktan son derece gurur duyduklarını belirtmişti. Taylor, “Ramazan ayını ve Müslüman topluluğumuzu tanımak, dini müsamahayı teşvik etme çalışmalarımızın çok kıymetli bir tarafıdır ve herkesi 26 Mart Pazar günü karşılamayı dört gözle bekliyorum.” tabirini kullanmıştı.

YILDIZ FUTBOLCULAR TAKVİYE VERDİ

Chelsea’de forma giyen Kalidou Koulibaly ve Wesley Fofana de kulübün iftar programına takviyesini açıklamıştı.

İngiltere’nin en büyük futbol kulüplerinden Chelsea’nin bu teşebbüsü, toplumsal medyada büyük takviye görmüştü. Ramazan ayının ruhunu yaymayı amaçlıyor. İngiltere’de 2013’te kurulan ve bu sene 10. yılını kutlayan Ramazan Çadırı Projesi kapsamında yürütülen açık iftar programları aracılığıyla, ramazan ayı boyunca halka fiyatsız iftar veriliyor. Toplulukları bir ortaya getirerek ramazan ayının ruhunu yaymayı amaçlayan iftar tertibinin ana sporları ortasında Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) da bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir