Elon Musk, Twitter’a gelecek büyük güncellemenin ipucunu verdi

Dünyanın en güçlü insanlarından Elon Musk’ın, 44 milyar dolarlık satın almayı tamamlaması için Türkiye saatine nazaran cuma 23.00’e kadar vakti var, aksi takdirde kasımda mahkemeye çıkacak.

Musk, daha evvel muahedeyi sonuçlandırma niyetini ve yetki sahibi olduğunda Twitter’ı nasıl değiştirebileceğine dair fikirlerini paylaşmıştı.

YOUTUBE İLE YARIŞABİLİR

Twitter’la yapmayı planladıklarına dair en son ipucu, YouTube’la rekabet edecek ve uygulama için ek gelir elde edecek entegre bir görüntü özelliğini içeriyor.

Independent Türkçe’nin aktardığı habere göre; Musk bunun nasıl uygulanabileceğine dair bir tweet zincirini, göz kırpma emojisiyle yanıtladı.

Tweet zinciri şöyle:

  • @elonmusk devraldığında, @TwitterSpaces platformunun görüntüye yanlışsız evrilip içerik oluşturma konusunda @YouTube’la rekabet edip edemeyeceğini merak ediyorum…
  • Twitter’ın şu anda bir YouTube klonu ortaya çıkarmaması çılgınlık. Tweet’lerimin yarısı YouTube görüntü temasları. Twitter buradan rastgele bir yarar sağlamıyor. Kullanıcılar Twitter’da para kazanılan görüntüleri izleyebilseydi, Twitter reklam geliri elde edecek ve [gelirleri] büyük ölçüde artıracaktı.

Daha evvel Twitter’da botların yaygınlığıyla ilgili kaygılarına değinen Musk’ın, satın alma sürecine devam edip etmeyeceği belirsizliğini koruyor.

Bloomberg’e nazaran, cumadan evvel muahedenin gerçekleşeceği beklentisiyle çalışanların stok hesapları dondurulurken, her iki tarafın avukatları da muahedeyi tamamlamak için çalışıyor.

Washington Post da Musk’ın potansiyel yatırımcılara, misyonu devralması durumunda Twitter çalışanının yaklaşık yüzde 75’inden kurtulmayı planladığını söylediğini bildirmişti.

Twitter’ın Baş Hukuk Müşaviri Sean Edgett, haberin akabinde çalışana gönderdiği yazıda, firma “alıcının satın alma sonrasındaki planlarına dair rastgele bir teyide sahip değil, söylentiler yahut sızdırılan evraklara prestij etmeden direkt bizden ve alıcıdan gerçekleri beklemeyi tavsiye ediyorum” demişti.

The Independent, Twitter’a ulaştı lakin platform genelde yayımlanan özellikler yahut devam eden yasal uyuşmazlıklar hakkında yorum yapmıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir