DP’li Enginyurt’tan Erdoğan’a: Sen niye Ferhat’sın da biz Şirin oluyoruz

DP Genel Lider Yardımcısı Cemal Enginyurt,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın “Biz Ferhat’ız, millet de Tatlı, Ferhat nasıl dağları delip geçtiyse biz de dağları delip geçeceğiz” kelamlarına reaksiyon göstererek “Sen niçin Ferhat’sın da biz Sevimli oluyoruz abi. Ne istiyorsun bizden?” dedi.

Sözcü’nün haberine nazaran, DP Genel Lider Yardımcısı Cemal Enginyurt partisinin Afyon Vilayet Kongresi’nde konuştu. Enginyurt, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen ceza için, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanı, “İmamoğlu ceza aldı diye algı yaratıyorlar, benim durumum onun durumuna benzemiyor” diyor. Benzemiyor aslında, Allah da benzetmesin sizi birbirinize. “Şimdi o hakaret etti, ondan ceza aldı” diyor. Ekrem İmamoğlu, Süleyman’a dedi de YSK başkanı üstüne alındı. Bu memlekette “Ahmak” diyene ceza verip, “Sürtük, çürük, çamur, zillet, ahlaksız” diyeni görmeyen adalete yazıklar olsun.

“Zaten her berbatlığı Bay Kemal yapıyor”

İktidarın daima muhalefeti suçladığını da belirten Enginyurt şöyle devam etti:

“Zaten her berbatlığı Bay Kemal yapıyor, en son da Japonya’da tsunami yarattı. Bizimle baş bulan bir Cumhurbaşkanımız var. Şubat ayında doğalgaza indirim yapacakmış. Aralıkta, ocakta soğuktan donup ölmezsek, şubat ayında indirimli gaza kavuşacağız, iyi uğurlu olsun. Cumhurbaşkanı geçen gün de diyor ki “Ben Ferhat, siz Şirin”… Sen niçin Ferhat’sın da biz Sevecen oluyoruz abi. Ne istiyorsun bizden?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir