Başakşehir Living Lab girişimcilik ekosisteminde hızla büyüyor

Girişimcilik ekosisteminin en önemli inovasyon ve teknoloji merkezi olan Başakşehir Living Lab Kuluçka Merkezi, girişimcilik ekosistemindeki büyümesini sürdürüyor. Küreselleşme odağındaki yeni devirde, gerçekleşecek programlarla kuluçka merkezimizin maksatları de genişliyor. Yıl sonuna kadar yapılacak olan çalışmalar ve belirlenen yol haritasına ait düzenlenen Başakşehir Living Lab Kuluçka Merkezi Kick-Off Töreni’ne Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun yanı sıra, Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Finansal Teknolojiler Yöneticisi Gencay Karaman, İTÜ Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Deniz Tunçalp ile Kastamonu Entegre Küresel İş Planlama ve İnovasyon Direktörü Dr. Hüseyin Güler katıldı.

“Türkiye Yüzyılı’nda teknoloji atağımıza omuz vereceğiz”

Başakşehir Living Lab’in kapılarını sonuna kadar girişimcilik ekosistemine açıldığını tabir eden Lider Kartoğlu, “Avrupa’nın inovasyon kentlerinden biri olan Başakşehir’imizde, 2023 sonuna kadar girişimcilerimizin ve startup’ların gelişmesine yönelik hızlandırma programları gerçekleştireceğiz. Adım attığımız Türkiye Yüzyılı’nda teknoloji atağımıza omuz vereceğiz. Bugün yalnızca Türkiye’de değil, Avrupa’daki lokal idarelere de örnek olan, öncü bir belediyeyiz” dedi.

“Girişimcilerin fikirleri bize güç katıyor”

Başakşehir Living Lab’de dijitalleşme seyahatine sürat kesmeden devam ettiklerini belirten Lider Kartoğlu, “Hayatın her alanındaki teknoloji ve inovasyon çalışmalarımızla geçen yıl tarihi bir muvaffakiyete imza attık. Bu seyahatimizde girişimcilerimiz en büyük gücümüz. Fikirleri, çalışmaları ve projeleri gücümüze güç katıyor. El ele vereceğiz, ülkemiz ve milletimiz için büyük hedeflerehep birlikte yürüyeceğiz. Girişimcilerimizin yanındayız ve her vakit dayanak olacağız. Elimizdeki tüm imkânları seferber ederek girişimcilerimiz için yeni ufuklar açmak istiyoruz” formunda konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir