Ailelerimiz tehditlerden korunacak

Aslıhan Altay Karataş – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep’teki “Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda” programında bilim, kültür, sanat, spor, siyaset ve iş dünyasından bayanlarla bir ortaya geldi. Panaroma 25 Aralık Müzesi’ndeki programda farklı alanlardan bayanların muvaffakiyet kıssalarını dinleyen Erdoğan, konuşmasında özetle şu iletileri verdi:

ENDİŞE EDİLECEK BİR ŞEY YOK: Şu anda aile konusunda bir adım atıyoruz. Yasal düzenleme ile muhalefetin önümüze geldiği bir periyotta, biz bu yasal düzenlemeyi samimi bulmadığımız için dedik ki, ‘gelin bu işi anayasal bir düzenlemeye taşıyalım ve olayı da yalnızca başörtüsü olayı olmaktan çıkartarak, hem onu sağlama alalım.’ Fakat bir de bunun yanında aile konusunu da anayasal bir tabana oturtmak suretiyle, ailede rastgele bir külfete fırsat vermeyecek halde, aile kavramını buraya yerleştirelim. Ancak bundan herhalde tasa etmişler muhalefet… Yani ‘Sayın Lider aile kavramıyla ne demek istiyor’ filan demişler. Bizim Adalet Bakanımız ve yanında giden arkadaşlarımız da ‘Burada kaygı edilecek, korkutacak rastgele bir şey yok.’ Güçlü aile güçlü milletleri doğurur. Burada yapılması gereken de bu…

KATKIDAN İSTİFADE ETMEK İSTERİZ: Yani güçlü aileler oluşturalım ki, güçlü millet olduğumuz ortaya çıksın, bundan kaygı etmeye gerek yok. Ancak zayıf aile tipleri güçlü milleti zayıflatır, biz buna fırsat vermek istemiyoruz. Onun için de, bu çalışmayı gelin birlikte sizler bize ne katkıda bulunacaksanız, ona nazaran biz bu katkılardan istifade etmek isteriz. Biz sabırla işin üzerine gidelim ve plan bütçe müzakerelerini bitirdikten sonra da bayan ile erkek ortasındaki tüm çizgiler ortadan kaldırıldığında, bayanın kendine ve insanlığa kattığı zenginlikleri devam ettirmek nasıl mümkün olacak, yani bunu bir halletmemiz lazım.

SET ÇEKMİŞ OLACAĞIZ: Bu hakikatlerden hareketle biz bayanı hayatın her alanında desteklerken aileyi de en güçlü halde ayakta tutup geliştirecek bir siyaset takip etmenin kararlılığı içerisindeyiz. İnşallah teklifini vermeye hazırlandığımız son anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza ve insan fıtratına yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız. Ve bu mevzuyla ilgili çalışmaları da arkadaşlarımız bayan kollarıyla birlikte kararlı bir formda sürdürüyorlar. İnşallah Türkiye Yüzyılı’nı da kadınlarımızla birlikte inşa edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir