Ahmet Davutoğlu: ‘MİT Başkanı Hakan Fidan’a Şahitlik Ederim’

Milleti İttifakı içerisinde bulunan Gelecek Partisi’nin genel başkanı Ahmet Davutoğlu, Halk TV’de açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, MİT Başkanı Hakan Fidan’ın görevini layıkıyla yaptığını söyledi.

Ahmet Davutoğlu, Halk TV’de Bengü Şap Babaeker ve İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı. Davutoğlu’nun gündeme dair açıklamalarından öne çıkanlar şu biçimde;

“Bizim Cumhurbaşkanı adayımızın her kısımdan beşere ulaşması lazım. Bu sebeple Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP ile görüşmesi çok doğal bir durumdur”

“Selçuk Bayraktar, takdir ettiğim bir isim. Ancak tavsiyem alanında kalmasıdır. Berat Albayrak için Erdoğan’a ‘sakın siyasete girmesin’ tavsiyesi vermiştim. Hem size hem kendisine ziyan verir’ ihtarında bulunmuştum.”

“Hem Hakan Fidan hem de İbrahim Kalın benim öğrencilerim. Vazifelerini layıkıyla yerine getiren âlâ bürokratlar. Ben onlarla vakit içinde ayrıldım, farklı yollar çizdik ancak Hakan Fidan’ın çok kritik periyotlarda kıymetli vazifeleri muvaffakiyet ile yaptığına şahidim. Benim kendisine inancım tamdır.”

Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz günlerde NATO karargahında yapılan bir toplantıda Korgeneral Göksel Kahya’nın masadaki boş çay bardaklarını toplamasına ‘izlerken içim cız etti’ diyerek reaksiyon gösterdi.

Ahmet Davutoğlu’nun açıklamalarına toplumsal medyadaki kimi yansıları ise şu formda ?

?

?

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir